2012. szeptember. 20. DIÁKTUDOMÁNY - könyvbemutató

A  Miskolci  Egyetem  Tudományos  Diákköri  Tanácsa ünnepi ülésén 2012. szeptember 20-án, mutatták be a DIÁKTUDOMÁNY című könyvet. Az eseményen Dr. Dobróka Mihály, tudományos rektor helyettes, a kötet szerkesztőbizottságának tagja méltatta a munka jelentőségét, majd Jármai Károly professzor, az egyetemi TDT elnöke ajánlotta a jelenlévők figyelmébe a művet. Ezután meghirdették a ME 2012. évi Tudományos Diákköri Konferenciáját.

A könyv amely A Miskolci Egyetemen működő tudományos képzési műhelyek összehangolt minőségi fejlesztése című ( TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0008) projekt keretein belül valósult meg,  egy sorozat része, melyet 2010-ben hozott létre Tudományos Diákköri Tanács, azzal a céllal, hogy lehetőséget adjon az egyetemi hallgatóknak kutatási eredményeik megjelentetésére. A most bemutatásra kerülő könyv azt érzékelteti, hogy az egyetem életének középpontjában a hallgató áll, a hallgató és az ő intellektuális, szakmai fejlődése. A jövő kutatójának adatik meg ezzel az a lehetőség, hogy megmutassa a világnak mi foglalkoztatja.

A bemutatott könyv, több mint 40 írást tartalmaz, amelyeket az egyetem különböző karain tanuló hallgatók készítették.